Nowy Doom oficjalnie zapowiedziany!

Wszystko wskazuje na to, że fani gier FPS będą mieli niedługo kolejny powód do radości. Na odbywającym się właśnie QuakeCon prezes Id Software, Todd Hollenshead, oficjalnie zapowiedział długo oczekiwany hit: Doom 4.

O tym, że Doom 4 najprawdopodobniej powstanie pisaliśmy jakiś czas temu w artykule zatytułowanym "Nadchodzi Doom 4". Wtedy jednak brakowało jednoznacznej deklaracji ze strony Id Software. Wszystkie wypowiedzi były bowiem oparte o ówczesne ogłoszenia o pracę producenta gry.

Nowy Doom oficjalnie zapowiedziany!

Tym, razem jest inaczej. Na odbywającej się obecnie imprezie QuakeCon fani usłyszeli z ust prezesa ID Software, Todda Hollensheada, oficjalną zapowiedź Doom 4.

Niestety, brak jest jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji. Producent obiecuje jedynie, że w grze nie zabraknie na pewno "wielu broni, krwi oraz niebezpiecznych demonów jakie staną na drodze graczy".

John Carmack, przedstawiciel Id Software, zapewnił że Doom 4 będzie wyglądać jeszcze lepiej niż przygotowywany obecnie Rage. Trzeba przyznać, że są to informacje bardzo optymistyczne.

Póki co wiadomo, że gra ukaże się na PC, Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Niestety, nieznana jest na razie nawet orientacyjna data premiery dzieła.