Nowy Download IDG rusza pełną parą!

Oficjalnie uruchomiliśmy nowe wydanie serwisu z programami - Download IDG.pl. W czasie trwających ponad tydzień testów usługi otrzymaliśmy bardzo wiele cennych, a co istotne - w przeważającej większości - przychylnych opinii o nowym dziale Download. Jesteśmy więc pewni, że zarówno uatrakcyjniony wygląd, jak i nowe funkcje zwiększające wygodę korzystania z serwisu przypadły Wam do gustu. Zapraszamy zatem do pobierania - czekają na Was jak zwykle najświeższe programy na platformy Windows, Linux, Mac OS oraz najnowsze gry.

Przypomnijmy, iż do najważniejszych nowości w serwisie należą zmiany w prezentacji opisów konkretnych aplikacji. Przede wszystkim - postawiliśmy na zwiększenie intuicyjności stron z opisami narzędzi, dzięki czemu nawet mało doświadczeni internauci będą w stanie bez problemu pobrać żądany plik z naszego serwisu. Serwis został napisany w języku XHTML, co w zdecydowany sposób poprawiło szybkość renderowania się stron Download IDG. Zwiększyliśmy nacisk na użyteczność i funkcjonalność - wszystko po to, aby użytkownicy mogli szybko i bez kłopotów poruszać się po serwisie.

Użytkownicy uzyskują również dostęp do informacji o ograniczeniach wersji demonstracyjnych bądź obsługiwanych językach. Nowością są oceny przyznawane wybranym programom przez redakcję. W odnowionej sekcji Download znajdziecie teraz również screencasty, czyli materiały filmowe ilustrujące działanie konkretnego programu, a pochodzące z serwisu (z serwisu IDG.TV).

Nowy Download IDG rusza pełną parą!

Nowy serwis Download IDG

Nowe wydanie sekcji programy.idg.pl zostało również pozbawione tradycyjnych indeksów tematycznych, alfabetycznych oraz sortowania wg daty dodania. Zamiast tego oferujemy filtrowanie dostępnych tu zasobów (przykładowo - wchodząc do konkretnej kategorii tematycznej można wybrać jedynie aplikacje darmowe i posortować je wg daty lub alfabetycznie, a nowy indeks tematyczny wizualizuje się zawsze na prawej belce serwisu). Specjalnie dla Was przygotowaliśmy również programowe niezbędniki, czyli zbiory aplikacji, które każdy z Was powinien mieć na płycie bądź dysku twardym np. na wypadek reinstalacji systemu. W skład takich zestawów wchodzą najpopularniejsze narzędzia do ochrony antywirusowej, obsługi multimediów oraz przeglądania zasobów Internetu.

Obecnie w serwisie Download znaleźć można ponad 11 tysięcy programów dla platformy systemowej Windows, tysiąc programów dla Linuksa i tysiąc dla Mac OS. Nie zapominamy oczywiście o komputerowych graczach, na których czeka ponad 3 tysiące gier.

Nowy Download IDG czeka!