Nowy EeePC w sprzedaży, kolejny model już zapowiedziany

Asustek zamierza wprowadzić do sprzedaży nową wersję swojego taniego laptopa EeePC. Zapowiadany model wyposażony zostanie w ekran o przekątnej 10 cali. Jego premierę ogłoszono w trakcie prezentacji EeePC 900 z wyświetlaczem 8,9".

Jerry Shen, prezes Asusteka, poinformował w trakcie konferencji prasowej w tajwańskim Taipei, że firma otrzymała wiele opinii od użytkowników, domagających się głównie większych ekranów i poprawienia "używalności" (ang. usability). Zdaniem Shena użytkownicy oczekują także większych klawiszy oraz większej ilości dołączonego do komputerów oprogramowania. Dlatego powstał EeePC 900; z tych samych powodów opracowywany jest już jego następca.

Komputer z 10-calowym ekranem mógłby pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Będzie to zapewne największy przedstawiciel rodziny EeePC - wyświetlacze o większej przekątnej, np. 12 cali Asustek uznaje za cechę charakterystyczną klasycznych notebooków, czyli segmentu, w którym nie mieści się EeePC.

Prezes firmy ujawnił również, że w czerwcu, na targach Computex w Taipei zaprezentowana zostanie wersja EeePC korzystająca z procesora Intel Atom (przypomnijmy, że chodzi o platformę zaprojektowaną specjalnie dla małych laptopów i tzw. przenośnych urządzeń internetowych).

Shen nie sprecyzował daty wejścia do sprzedaży nowego modelu EeePC, nie chciał też mówić o jego cenie. Wprowadzony właśnie Eee PC 900 kosztuje 528 dolarów.

Od momentu premiery serii EeePC na rynek sprzedano już ponad milion egzemplarzy tych laptopów (z czego 40 procent znalazło nabywców w Europie). Jerry Shen uważa, że wynik ten mógłby być lepszy, gdyby nie utrudnienia w dostawach baterii (kłopoty te wywołał pożar południowokoreańskiej fabryki litowo-jonowych akumulatorów LG Chem w marcu br.). Do końca roku koncern zamierza sprzedać 5 milionów tanich laptopów.

Więcej informacji: Asustek


Zobacz również