Nowy Epson z UltraChrome

Epson wprowadził na rynek nową drukarkę atramentową, oznaczoną symbolem Stylus Photo 2200. Wykorzystuje ona 7-kolorowe atramenty UltraChrome, co pozwala na uzyskanie bardzo płynnych przejść kolorów.

Atramenty takie charakteryzują się bardzo krótkim czasem wysychania oraz trwałością dochodzącą nawet do 80 lat. Według producenta, urządzenie może się pochwalić dużo krótszym czasem oczekiwania na uzyskanie wydruku niż w innych drukarkach tej klasy. Firma nie podała jednak na razie dokładnej prędkości druku.

Stylus Photo 2200 pozwala na drukowanie w rozdzielczości 2880 x 1440 dpi. Objętość pojedynczej kropli atramentu wynosi zaledwie 4 pikolitry, co pozwala na uzyskanie bardzo ostrych i wyraźnych krawędzi oraz płynnych przejść pomiędzy kolorami na drukowanych fotografiach. Maksymalny rozmiar materiału, na którym Epson Stylus Photo 2200 może drukować, wynosi 13 x 44 cale.

Urządzenie może współpracować zarówno z komputerami PC, jak i Macintoshami. Komunikacja z komputerem może odbywać się za pomocą złącza równoległego, USB 2.0 lub FireWire.

Cena drukarki, dostępnej na razie jedynie na amerykańskim rynku, wynosi 699 USD.


Zobacz również