Nowy Epson z UltraChrome

Epson wprowadził na rynek nową drukarkę atramentową, oznaczoną symbolem Stylus Photo 2200. Wykorzystuje 7-kolorowe atramenty UltraChrome, co pozwala na uzyskanie bardzo płynnych przejść kolorów.

Nowy Epson z UltraChrome

Atramenty takie charakteryzują się bardzo krótkim czasem wysychania oraz trwałością dochodzącą nawet do 80 lat. Według producenta, urządzenie może się pochwalić dużo krótszym czasem oczekiwania na uzyskanie wydruku niż w innych drukarkach tej klasy. Firma nie podała jednak na razie dokładnej prędkości druku.

Stylus Photo 2200 pozwala na drukowanie w rozdzielczości 2880 x 1440 dpi. Objętość pojedynczej kropli atramentu wynosi zaledwie 4 pikolitry, co pozwala na uzyskanie bardzo ostrych i wyraźnych krawędzi oraz płynnych przejść pomiędzy kolorami na drukowanych fotografiach. Maksymalny rozmiar materiału, na którym Epson Stylus Photo 2200 może drukować, wynosi 13 x 44 cale.

Urządzenie może współpracować zarówno z komputerami PC, jak i Macintoshami. Komunikacja z komputerem może odbywać się za pomocą złącza równoległego, USB 2.0 lub FireWire.

Cena drukarki, dostępnej na razie jedynie na amerykańskim rynku, wynosi 699 USD.