Nowy Forceware... ponownie

Firma nVidia kolejny raz w ciągu ostatnich kilku dni zaktualizowała sterowniki systemowe do kart graficznych. Prawdopodobnie powodem zmiany wersji oprogramowania było oficjalne wydanie przez firmę Microsoft sterowników DirectX 9.0c dla developerów.

Produkowane przez firmę nVidia sterowniki systemowe ForceWare są uniwersalnym pakietem oprogramowania współdziałającym z większością kart graficznych tego producenta. Jeden plik instalacyjny umożliwia dostęp do wszelkiego rodzaju paneli sterowania i daje możliwość dopasowania ustawień kart graficznych do własnych potrzeb i wymagań.

Firma nVidia udostępniła w ubiegłym tygodniu nowe sterowniki z serii "60", oznaczone numerkiem 61.76 (o zmianach wprowadzonych w tych sterownikach można przeczytać w tekście Nowy ForceWare także dla PCI-E). Tymczasem w tym tygodniu na stronach producenta została opublikowana kolejna wersja sterowników, nosząca tym razem numer 61.77 (wyłącznie dla Windows 2000/XP).

Prawdopodobnie aktualizacja spowodowana była udostępnieniem przez firmę Microsoft oficjalnego wydania sterowników Microsoft DirectX 9.0c Redistributable (wersja, którą twórcy oprogramowania mogą umieszczać w swoich produktach). Są one w pełni obsługiwane przez najnowsze wydanie ForceWare. Oprócz tego lista zmian wydania 61.77 nie różni się znaczącą od tej podanej w wydaniu 61.76 (głównie usprawnienia w obsłudze PCI Express i ulepszone cieniowanie).

Oficjalne wydanie Microsoft DirectX 9.0c Redistributable można pobrać z naszego serwisu FTP (wersja ta jest w pełni funkcjonalna dla zwykłych użytkowników, posiada interfejs graficzny instalatora i jest po polsku).