Nowy Game Boy

Najnowszy produkt Nintendo, Game Boy Advance, trafi w tym tygodniu do sklepów w Stanach Zjednoczonych.

Najnowszy produkt Nintendo, konsola Game Boy Advance, trafi w tym tygodniu (prawdopodobnie w środę) do sklepów w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu ze swoim poprzednikiem (Game Boy Color) oferuje czterokrotnie większą wydajność. Sugerowana cena konsoli to 99,95 USD.

Game Boy Advance będzie dostępny w trzech kolorach: fioletowym, przeźroczystym niebieskim oraz białym. Urządzenie zostało wyposażone w 32-bitowy procesor, który umożliwia wyświetlanie obrazu o 16-bitowej głębi kolorów na panelu LCD o przekątnej 2,9 cala. Ciekawą właściwością jest możliwość połączenia ze sobą do czterech urządzeń i gra w trybie wieloosobowym. Game Boy Advance będzie kompatybilny z zapowiadaną na listopad konsolą GameCube.

W komplecie razem z nowym Game Boyem użytkownik otrzyma gry Super Mario Bros, F-Zero Maximum Velocity, Tony Hawk's Pro Skater 2, Chu Chu Rocket oraz Rayman. Jednak z oprogramowania przeznaczonego na Advance nie będą mogli skorzystać użytkownicy wcześniejszych wersji systemu.

Dystrybutorzy spodziewają się ogromnego, przekraczającego podaż zainteresowania nowym Game Boyem. "Oczekujemy, że w środę ludzie ustawią się w kolejkach, a cała partia dostarczonych nam urządzeń zostanie sprzedana jeszcze tego samego dnia" - stwierdziła Bohuslazsky, rzecznik prasowy Best Buy, dużej korporacji handlowej.


Zobacz również