Nowy Gmail na Androida to nie tylko nowy wygląd, jak go zainstalować?

Minęło już dziewięć miesięcy od czasu gdy Google zmienił wygląd i funkcjonalność Gmaila w przeglądarce. Od dziś możemy używać nowej wersji aplikacji mobilnej. Zmiany nie są tylko czysto kosmetyczne.

Nowy klient pocztowy dla Androida (tej wersji mam rzyjemność używać) już na pierwszy rzut oka jest zdecydowanie inny od poprzedniej wersji. Nigdzie nie znajdziemy dobrze znanej czerwieni. W interfejsie dominuje biel i elegancka prostota. Całość oparta jest na Material Theme wywodzącym się z Material Design. W domyślnym trybie załączniki podobnie jak w przeglądarkowej wersji są wyciągnięte na pierwszy plan choć oczywiście możemy ten widok dostosować do swoich wymagań.

Nowy Gmail na Androida to nie tylko nowy wygląd, jak go zainstalować?

Nowy Gmail pozwala lepiej organizować otrzymane maile, zarządzać powiadomieniami oraz łatwiej przełączać się pomiędzy kontami pocztowymi.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

W widoku pojedynczego maila podobnie jak w przeglądarce możemy liczyć na duże dobrze widoczne ostrzeżenia gdy treść maila wg Google budzi podejrzenia co do autentyczności.

Nowy Gmail na Androida to nie tylko nowy wygląd, jak go zainstalować?

Niestety użytkownicy z polskim interfejsem użytkownika nie nacieszą się częścią funkcjonalności np. oparte na uczeniu maszynowym podpowiedzi pozwalające bardzo szybko i sprawnie pisać szablonowe treści tzw "Smart Reply" nie są dostępne (podobnie jak w przeglądarce).

Google zapowiada że nowy Gmail to nie koniec zmian, w ciągu tego roku powinniśmy zobaczyć pozostałe aplikacje w nowym wyglądzie.

Niestety nie każdy dostanie nowy wygląd gmaila od razu. Aktualizacja aplikacji zarówno dla użytkowników darmowej poczty jak i komercyjnego G Suite może potrwać do kilku tygodni i oczywiście będzie dostępna Sklepie Play. Jeśli nie możesz czekać i nie boisz się instalacji z nieoficjalnych źródeł wystarczy że pobierzesz i zainstalujesz odpowiedni plik aplikacji np z APK Mirror, aktualną wersją programu jest Gmail 9.1.13.231319729.release.

Nowy Gmail na Androida to nie tylko nowy wygląd, jak go zainstalować?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: