Nowy HTC One M8: najlepszy flagowy smartfon do selfie (słitfoci)

Nowy HTC One M8 wybija się na tle konkurencji pod względem możliwości przedniego aparatu. Powinno to przypaść do gustu przede wszystkim osobom często wykonującym sobie selfie, czyli tzw. słitfocie.

Wielu właścicieli smartfonów dało się wciągnąć do zabawy w selfie. Robią więc sobie "z ręki" tzw. słitfocie i zamieszczają w serwisach społecznościowych. Często mamy tutaj jednak do czynienia z bardzo obciachowymi produkcjami, które później żyją własnym życiem w Sieci. Ponadto okazuje się, że selfie może także uzależniać podobnie jak alkohol, czy narkotyki, a to z kolei może prowadzić nawet do samobójczej próby.

Smartfon "pod" selfie

Jeżeli jednak podchodzimy do selfie rozsądnie, zdjęcia takie mogą być naprawdę świetnym uzupełnieniem naszego społecznościowego profilu. Który jednak smartfon poradzi sobie z tym zadaniem najlepiej zapewniając najwyższą jakość (chodzi oczywiście jedynie o obraz) słitfoci? W przypadku najnowszych flagowych modeli czołowych firm - Xperia Z2, Galaxy S5 i One M8 mamy zdecydowanego faworyta, którym jest sprzęt HTC:

HTC One M8: przedni aparat o rozdzielczości 5 milionów pikseli z obiektywem szerokokątnym (80 stopni)

Samsung Galaxy S5: przedni aparat o rozdzielczości 2 milionów pikseli

Sony Xperia Z2: przedni aparat o rozdzielczości 2,2 miliona pikseli

Co warte podkreślenia, zwycięski w walce na pikseli HTC One M8 oferuje dodatkowo możliwość skorzystania z technologii HDR.

Porównanie możliwości HTC One M8 z Samsungiem Galaxy S5 i Sony Xperia Z2 znajdziecie tutaj.