Nowy HTC One oficjalnie zaprezentowany. Wiemy już wszystko o nowym flagowcu

HTC zaprezentowało dzisiaj swój najnowszy flagowy smartfon, który ma konkurować z pokazanymi miesiąc temu na targach MWC 2014 telefonami Samsung Galaxy S5 i Sony Xperia Z2.

Tajwańska firma HTC pokazała dziś światu swój najnowszy topowy smartfon. Potwierdziła się tym samym specyfikacja, która od jakiegoś czasu krążyła po sieci. HTC One (2014) wyposażony został w ekran Super LCD 3 o przekątnej pięciu cali i rozdzielczości 1080p. W środku urządzenia znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,3 GHz, a wspierać go będzie 2 GB pamięci RAM.

Wygląda więc na to, że pod względem sprzętowym walka w segmencie smartfonów premium jest wyrównana. Flagowce Sony i Samsunga korzystają z tego samego układu od Qualcomma z tą różnicą, że Galaxy S5 ma o 0,2 GHz wyższe taktowanie zegara procesora, a Sony Xperia Z2 została wyposażona w 3 GB pamięci RAM. Nie powinno być jednak widać większych różnic w wydajności tych trzech urządzeń.

Zobacz również:

  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021
  • Powrót do szkoły – jak zapewnić cyfrowe bezpieczeństwo całej rodzinie
Nowy HTC One oficjalnie zaprezentowany. Wiemy już wszystko o nowym flagowcu

Nowe urządzenie pod względem wyglądu dość mocno przypomina swojego starszego brata, czyli zeszłorocznego HTC One. Ze względu na dłuższą o 0,3 cala przekątną ekranu nowy flagowiec ma nieco większe gabaryty od poprzednika i wyróżnia się z pewnością stalowo-szarym kolorem oraz podwójny obiektyw głównego aparatu. Dwa aparatu pozwolą na zapisanie w telefonie większej ilości informacji o zrobionym zdjęciu i np. wybranie punktu ostrości już po złapaniu kadru.

Producent nie zrezygnował też w nowym HTC One z mechanizmu Ultrapikseli w aparacie i udanych głośników stereo Boomsound. Nowością w porównaniu do dwóch poprzednich flagowców jest czytnik kart pamięci microSD, który obsłuży karty o rozmiarze nawet 128 GB. Pamięci wewnętrznej, w zależności od wersji, znajdzie się w środku natomiast 16 GB lub 32 GB. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w przeciągu kilku najbliższych tygodni.