Nowy Inspiron

Dell wprowadza na rynek najnowszy komputer przenośny Inspiron 5000e, wyposażony w system bezprzewodowej transmisji, zapewniający transfer danych z prędkością 11 Mb/s.

Dell wprowadza na rynek nowy model notebooka - Inspiron 5000e. Urządzenie, ważące niewiele ponad 3 kg, standardowo jest wyposażone w procesor Intel Mobile Celeron 600 MHz, 14,1" wyświetlacz, 64 MB pamięci i dysk twardy o pojemności 6 GB. Dostępnych jest jednak wiele innych konfiguracji. Klienci mogą nabyć najnowszy produkt Della, wyposażony w ekran o przekątnej 15" (XGA) i z 15" ekranem Ultra XGA. Producent utrzymuje, iż jest to ciekłokrystaliczna matryca o najwyższej rozdzielczości, jaką kiedykolwiek zastosowano w komercyjnie oferowanych notebookach. Dell poleca ją szczególnie użytkownikom zainteresowanym odtwarzaniem filmów DVD na komputerze. Wszystkie modele będą miały sterownik graficzny ATI Rage Mobility 128 z 16 MB pamięci, wyjściem S-Video, umożliwiającym podłączenie komputera do telewizorów lub projektorów multimedialnych.

Inspiron 5000e jest przeznaczony zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Zapewne z myślą o tych ostatnich komputer wyposażono w system bezprzewodowej transmisji danych z prędkością 11 Mb/s.

Ceny modeli Inspiron 5000e wahają się od 1899 USD (w przypadku konfiguracji podstawowej) do ponad 2500 USD (bardziej rozbudowane modele).

Więcej informacji:

www.dell.com


Zobacz również