Nowy Intel 1,13 GHz

Intel prezentuje swój najnowszy procesor Pentium III 1,13 GHz, przeznaczony do komputerów typu desktop.

Intel przedstawił najnowszy model procesora Pentium III. Model 1,13 GHz jest w tej chwili najszybszym procesorem do komputerów PC. Nowe chipy będą na początku dostępne tylko dla wybranych producentów sprzętu.

Intel spodziewa się, że komputerami wyposażonymi w nowy procesor zainteresowane będą przede wszystkim osoby używające zaawansowanych aplikacji służących do obróbki obrazu i przeprowadzania zaawansowanych obliczeń. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, zgodnie z wynikami uzyskanymi za pomocą programu Sysmark 2000, nowy procesor jest o 5% wydajniejszy od modelu taktowanego częstotliwością 1 GHz.

Dell Computer i IBM ogłosiły już rozpoczęcie produkcji komputerów opierających się na nowym procesorze Intela. Dimension XPS B Della w przykładowej konfiguracji wyposażony będzie w dysk twardy 45 GB, kartę graficzną Nvidia GeForce2 GTS i 19-calowy monitor. Model Aptiva firmy IBM będzie miał dysk twardy 40 GB, kartę graficzną Guillemot 3D Prophet oraz kartę IntelAnyPoint PNA. Obydwa nowe komputery wyposażone będą w pamięć RDRAM 128 MB, napędy DVD-ROM i CD-RW, karty graficzne SoundBlaster Live i system operacyjny Windows 98SE.


Zobacz również