Nowy Jork zamyka szkoły i przechodzi na nauczanie zdalne

Od 16 marca przez co najmniej miesiąc uczniowie z Nowego Jorku do nauki wykorzystywać będą platformy elearningowe.

Koronawirus obecnie najszybciej rozwija się w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych sprawa jest bardzo poważna. Z tego powodu władze poszczególnych hrabstw decydują się na coraz bardziej radykalne kroki.

Nowy Jork zamyka szkoły i przechodzi na nauczanie zdalne

Źródło: pcworld.com

Najnowsze informacje zza oceanu informują, że wszystkie szkoły na terenie Nowego Jorku zostały zamknięte. Władze informują, że taki stan rzeczy utrzyma się co najmniej do 20 kwietnia. W niektórych przypadkach szkoły zostaną zamknięte na czas nieokreślony. Od dziś uczniowie mieszkający w Nowym Jorku podobnie, jak młodzież w Polsce uczyć się będzie przez internet.

Środek zapobiegawczy w postaci zamknięcia szkół został ogłoszony przez gubernatora Nowego Jorku - Andrew'a Cuomo w niedzielę 15 marca. Jest częścią działań mających na celu zwalczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Miasto Nowy Jork posiada obecnie największy system szkół publicznych w całych Stanach Zjednoczonych, do którego uczęszcza ponad milion uczniów.

Biuro burmistrza zapowiedziało, że od 23 marca 2020 roku planowane jest uruchomienie zdalnego systemu nauczania dla uczniów K-12, czyli uczęszczających do szkół podstawowych oraz średnich.

Miasto poinformowało, że pracuje obecnie nad zapewnieniem odpowiedniej technologii i łączności dla wszystkich studentów. Władze nie wykluczają udostępnienia laptopów lub tabletów w przypadku, gdy uczeń nie posiada własnego sprzętu lub nie może z niego swobodnie korzystać do nauki. Zainteresowani będą w stanie uzyskać pomoc w połączeniu z internetem.

Władze Nowego Jorku zdecydowały się na identyczny ruch, jak rząd naszego kraju, ale w Stanach Zjednoczonych szkoły zostały zamknięte nie na dwa tygodnie, a cały miesiąc. Dodatkowo na konferencji prasowej gubernator Nowego Jorku powiedział, że prawdopodobne jest, że szkoły nie zostaną ponownie otwarte do zakończenia roku szkolnego.

Decyzja została podjęta po namowach ze strony rodziców oraz środowiska nauczycielskiego.

Sprawdź recenzję i aktualną cenę Acer'a Swift 1, który idealnie nada się do nauki w domu.

Źródło: digitaltrends.com