Nowy Kindle Paperwhite. Jak będzie wyglądał flagowy czytnik ebooków Amazonu?

Amazon wczoraj po cichu wprowadził do oferty nowy czytnik ebooków. Nie odbyła się żadna oficjalna prezentacja, a odświeżony Kindle Paperwhite zwyczajnie pojawił się na stronie internetowej sklepu. Nowa generacja czytnika nie wprowadza niestety zbyt wielu nowości i jak na razie nie jest dostępna w Polsce.

Wczorajszy dzień obfitował w ważne informacje na temat nowych technologii. Nokia została przejęta przez Microsoft, Apple ogłosiło premierę nowego iPhone'a, a Google wraz z Nestle - nowej wersji systemu Android. Nieco w cieniu i bez echa przeszła przy tym jeszcze jedna istotna premiera.

Najpopularniejszy czytnik ebooków świata doczekał się w końcu wczoraj nowej wersji. Szósta generacja Kindle nazywa się dokładnie tak samo jak poprzednia, czyli Paperwhite. Zmiany w nowej wersji wydają się wyłącznie kosmetyczne. Amazon pozostał przy starym kształcie obudowy, aby do nowego modelu pasowały stare okładki.

Nowy Kindle Paperwhite. Jak będzie wyglądał flagowy czytnik ebooków Amazonu?
Największe zmiany zaszły w zakresie oprogramowania czytnika. Zapowiedziano integrację z portalem społecznościowym Goodreads, który Amazon zakupił jakiś czas temu. Ma być też obecny tryb Kindle FreeTime znany z tabletów Amazonu zachęcający dzieci do czytania przez mechanizm grywalizacji. Przeglądanie słownika i przypisów ma być też teraz wygodniejsze. Można mieć nadzieję, że nowe oprogramowanie trafi w postaci aktualizacji do starszego modelu.

Zobacz również:

  • Amazon się postarał! Kindle i inne urządzenia producenta dostaniemy za grosze

Nie można jednak powiedzieć, żeby Amazon chciał sprzedać jeszcze raz ten sam czytnik z nowym software. Nowy Kindle Paperwhite będzie posiadać lepszy procesor, nowy system podświetlenia ekranu oraz bardziej czuły i dokładniejszy panel dotykowy. Rozdzielczość, tak jak i obudowa, pozostaje bez zmian i wynosi 1024 na 768 pikseli.

Ceny nowego czytnika w USA, gdzie pojawi się w sprzedaży 30 września będą wynosić 119 dolarów za wersję Wi-Fi reklamami, 139 dolarów za wersję bez reklam i 189 dolarów za wersję z Wi-Fi i 3G. Niestety, do Polski nowego Kindle jeszcze nie można jeszcze zamówić i trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.