Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme zaprezentowany na IFA 2018

Na rozpoczętych dziś targach IFA w Berlinie, firma Lenovo zapowiedziała najnowszą pozycję w ofercie laptopów klasy premium ThinkPad X1. ThinkPad X1 Extreme wprowadza do serii X1 format 15-calowy oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA.

ThinkPad X1 Extreme jest przeznaczony dla użytkowników zaawansowanych i profesjonalnych, który poszukują smukłego i lekkiego laptopa, zapewniającego wysoką wydajność. Model ten dedykowany jest do zadań z intensywnym wykorzystaniem danych, edycji zdjęć i wideo, renderowania grafiki oraz aplikacji do rzeczywistości mieszanej i wirtualnej. Ponieważ działa z najlepszymi na rynku goglami, użytkownicy mogą odtwarzać z niskim poziomem opóźnień materiały z wielu różnych dziedzin, takich jak edukacja, szkolenia, medycyna czy modelowanie. Dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce 1050Ti powinno być możliwe komfortowe spędzanie wolnych chwile z ulubionymi grami.

Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme zaprezentowany na IFA 2018

ThinkPad X1 Extreme ma bardzo wytrzymała konstrukcję. Pokrywa górna zawiera cztery warstwy wzmocnionego włókna węglowego, w tym warstwę rdzeniową, która tłumi wstrząsy. Sprzęt o tak wysokiej mocy generuje dużo ciepła, dlatego pokrywa spodnia z nowego stopu aluminium chłodzi komputer, skuteczniej je rozpraszając. Laptop umożliwia pracę dosłownie wszędzie — w domu, w biurze, w kawiarni czy w samolocie. Podczas zmiany miejsc bardzo istotną rolę odgrywa masa urządzenia. X1 Extreme waży zaledwie 1,7 kg i jest o 12% lżejszy od swojego popularnego kuzyna ThinkPada T580, ale dla użytkowników jeszcze ważniejsza od lekkości i smukłości jest wydajność. Najwyższą wydajność w historii serii X1 gwarantują procesory Intel Core 8. generacji (łącznie z dostępnym wkrótce sześciordzeniowym Intel Core i9), pamięć operacyjna o pojemności do 64 GB oraz opcja dwóch dysków PCIe SSD z możliwością konfiguracji RAID 0/1.

W wygodnej, codziennej pracy sprzyjają mikrofony dalekiego zasięgu oraz technologia Dolby Audio™ Premium do telekonferencji o najwyższej jakości, a dzięki baterii wystarczającej na nawet 15 godzi,n użytkownicy mogą dłużej pracować i korzystać z rozrywki. Po upływie tego czasu można doładować X1 Extreme przy użyciu technologii

Rapid Charge do 80% w ciągu zaledwie 60 minut. Model ten pozostaje też wierny tradycjom znakomitej klawiatury ThinkPad z najlepszym w branży skokiem klawisza 1,8

mm. Projektanci ThinkPada X1 Extreme wsłuchali się w głos użytkowników oczekujących większej integracji zastosowań osobistych i zawodowych komputera. Ekran dotykowy umożliwia posługiwanie się komputerem jak smartfonem, a inteligentne funkcje sterowania głosowego Cortana Premium i Amazon Alexa wprowadzają nowy wymiar interakcji z komputerem.

Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme zaprezentowany na IFA 2018

Amatorzy gier docenią efektowny ekran UHD o przekątnej 15,6 cala, zupełnie nową jakość dźwięku Dolby Atmos® za pośrednictwem słuchawek oraz płynniejsze działanie gier dzięki dedykowanej karcie graficznej NVIDIA GeForce 1050Ti MaxQ. Imponujący ekran wyświetla też obraz Dolby Vision TM HDR, co spodoba się miłośnikom seriali i filmów oglądanych w sieci. Nowy X1 Extreme jest komputerem nie tylko wydajnym, ale też łączącym sfery pracy i rozrywki oraz inteligentnym laptopem zaspokajającym potrzeby użytkowników profesjonalnych. ThinkPad X1 Extreme będzie dostępny na terenie Europy od września br. w cenie od 1695 euro, czyli ok. 7300 PLN.