Nowy LifeBook Fujitsu

Korporacja Fujitsu Computer Systems zdecydowała się na poszerzenie serii notebooków LifeBook o kolejny model, tym razem wyposażony w procesor o częstotliwości 3 GHz. Nowy produkt nosi symbol N5000.

Nowy LifeBook Fujitsu
LifeBook N5000 dysponuje szybszym procesorem oraz większym wyświetlaczem, niż jego siostrzany komputer - N3000. Na jego pokładzie znajdziemy procesor Intel Pentium 4 o częstotliwości 3 GHz lub 2,8 GHz, wykorzystujący technologię hiperwątkowości (HyperThreading). Matryca TFT o przekątnej 16 cali wykonana z wykorzystaniem technologii Crystal View, wyświetla obraz w rozdzielczości SXGA+ przy kontraście 600:1, a zastosowana w N5000 karta graficzna to ATI Mobility Radeon 9600 z 64 MB pamięci.

Do wyboru są trzy pojemności dysków twardych na interfejsie ATA 100: 40, 60 oraz 80 GB. Zastosowana w nowym LifeBooku pamięć to DDR 333. Maksymalnie możemy zmieścić tu 2 GB takiej pamięci. Notebook może być wyposażony w nagrywarkę DVD-RW lub combo CD-RW/DVD. Posiada moduł sieci bezprzewodowej 802.11a+b/g. Zainstalowane w urządzeniu dodatkowe gniazda dla kart Memory Stick oraz Secure Digital umożliwią natychmiastowy transfer danych, przykładowo zdjęć z aparatu cyfrowego. Standardem w tego typu komputerach jest także obecność portów USB 2.0 - w tym wypadku mamy do dyspozycji 4 takie porty. Niestety, LifeBook N5000 nie będzie dostępny w Polsce.

Więcej informacji: http://www.fujitsupc.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: