Nowy MMORPG dla Mac OS X

W listopadzie ukaże się wersja testowa gry City of Heroes dla systemów operacyjnych firmy Apple. Jest to gra typu MMORPG, w której gracz wciela się w postać bohatera (lub złoczyńcy) walczącego po stronie dobra (lub zła) na ulicach rozległej metropolii, Paragon City.

Udostępnienie gry dla użytkowników komputerów Mac jest możliwe dzięki porozumieniu, jakie zawarł producent gry, NCSoft z firmą TransGaming, odpowiedzialną za stworzenie silnika Cider Portability Engine. Technologia ta umożliwia uruchamianie gier pierwotnie opracowanych dla platformy Windows w środowisku Mac OS X, na komputerach z procesorami Intela, bez konieczności instalowania OS-u Microsoftu. Działanie Cider jest zbliżone do opracowanego przez firmę CodeWeavers narzędzia CrossOver. Oba rozwiązania mają wspólne korzenie w oprogramowaniu WINE, pozwalającym na komputerach pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Linux uruchamiać windowsowe programy nie za pomocą emulacji, ale dzięki specjalnej warstwie translacyjnej, dynamicznie tłumaczącej kod programu.

Wersja beta City of Heroes dla Mac OS X zostanie udostępniona razem z 13. rozszerzeniem do gry, zatytułowanym "Power and Responsibility". Koszt zamówienia gry wynosi niecałe 20 dolarów.

Już teraz chętni do wzięcia udziału w beta testach City of Heroes dla Mac OS X mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej NCSoft.


Zobacz również