Nowy Mac Mini w styczniu?

W sieci pojawiły się uzasadnione plotki mówiące o tym, że już w styczniu 2009 roku doczekamy się zapowiedzi najnowszej wersji urządzenia Mac Mini od firmy Apple.

Według anonimowego informatora (podobno pracownika Apple) serwisu Wired.com, już w styczniu 2009 roku Apple ogłosi najnowszy model Maca Mini. Przełomowa, bowiem ostatnie oficjalne wieści związane z tym urządzeniem pochodzą z drugiej połowy 2007 roku, zapowiedź odbędzie się podobno podczas styczniowych targów Macworld Expo w San Francisco.

Niestety tajemnicze źródło nie podało żadnych konkretnych danych dotyczących nowej odsłony Maca Mini.

Choć widać, że informacja jest bardzo nieoficjalna, to fani Apple twierdzą, że coś faktycznie może być na rzeczy - to właśnie podczas styczniowej imprezy firma zwykle zapowiada swoje flagowe produkty na kolejny rok. W ubiegłym roku doczekaliśmy się zapowiedzi MacBooka Air, a wcześniej - iPhone'a.

Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja Maca Mini miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Wiele osób zastanawia się czy tak długie milczenie Apple w sprawie Maca Mini nie oznacza przypadkiem zabicia serii. Z drugiej strony znajdują się bardzo dobre wyniki sprzedaży urządzenia, np. w sklepie internetowym Amazon.com, gdzie urządzenie od dawna znajduje się w top 5 najczęściej kupowanych produktów swojej kategorii.