Nowy Mac Mini - zobacz pierwszy film (nieoficjalny)

W serwisie MacRumors.com opublikowano pierwszy film, który podobno prezentuje najnowszą generację urządzania Mac Mini. Wspomniany materiał wideo oraz kilka informacji o nowym Macu znajdziecie w naszym artykule.

Wczoraj w serwisie MacRumors.com pojawiło się tajemnicze zdjęcie, które podobno przedstawia najnowsze urządzenie typu Mac Mini. W tym samym miejscu pojawiła się również pierwsza, jak na razie niepotwierdzona, specyfikacja urządzanie: 2GHz Intel Core 2 Duo (3 MB L2 cache), 2 GB pamięci DDR3 1066 MHzm Super Drive SATA oraz pięć portów USB 2.0, jeden port FireWire 800 oraz możliwość podłączenia do wyświetlacza za pomocą dwóch wyjść cyfrowych - Mini DisplayPort i Mini DVI.

Niedługo później MacRumors.com opublikował materiał wideo z urządzeniem oznaczonym jako "Mac Mini 2009 Edition":


Mac Mini 2009 Edition - video powered by Metacafe

Niestety Apple jeszcze nie skomentowało sprawy.

Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się plotki jakoby najnowsza generacja urządzania Mac Mini miała pojawić się właśnie w styczniu 2009.

Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja Maca Mini miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Wiele osób zastanawia się czy tak długie milczenie Apple w sprawie Maca Mini nie oznacza przypadkiem zabicia serii. Z drugiej strony znajdują się bardzo dobre wyniki sprzedaży urządzenia, np. w sklepie internetowym Amazon.com, gdzie urządzenie od dawna znajduje się w top 5 najczęściej kupowanych produktów swojej kategorii.