Nowy Mac Pro w sprzedaży 19 grudnia. Być może pojawi się z nim monitor Sharp 4K

Firma Apple poinformowała, że sprzedaż nowego komputera Mac Pro rozpocznie się 19 grudnia. Szykujcie kasę!

Podczas czerwcowej konferencji Apple byliśmy świadkami prezentacji nowego Maka Pro, który zaskakuje odważnym designem różnie kojarzącym się internautom. Bardziej złośliwi po prostu widzą w nim "walec z dziurą", lub "kosz na śmieci".

Specyfikacja urządzenia wręcz poraża. W podstawowej wersji oferuje ono bowiem do dyspozycji użytkownika m.in.:

- czterordzeniowy procesor Intel Xeon E5 3,7 GHz

- 12 GB pamięci RAM

- dwie karty FirePro D300

- 256 GB SSD

Za tę najsłabszą konfigurację należy zapłacić 13 299 zł.

Kiedy premiera? Nareszcie to wiemy

W przypadku nowego Maka Pro w tajemnicy wciąż trzymana była jedna rzecz, czyli dokładna data rozpoczęcia sprzedaży. Kilka dni po prezentacji komputera dowiedzieliśmy się jedynie oficjalnie, że trafi ono na rynek w grudniu:

Nowy Mac Pro w sprzedaży 19 grudnia. Być może pojawi się z nim monitor Sharp 4K

Dla osób, które z niecierpliwością czekają na Maka Pro mamy jednak ważną informację. Apple potwierdziło dzisiaj bowiem oficjalnie, że jego sprzedaż ruszy 19 grudnia, czyli już jutro.

Zobacz również:

Co z obsługą 4K?

Na koniec jeszcze jedno. Chodzi o potencjał graficzny nowego Maka Pro, który, jak z dumą podkreśla Apple, pozwoli na obsłużenie wyświetlaczy 4K. Szkopuł w tym, że w Apple Store dostępny obecnie największy 27-calowy Thunderbolt Display oferuje rozdzielczość zaledwie 2560 x 1440 pikseli. Wszystkich którzy są zawiedzeni tym faktem pragnę jednak pocieszyć: być może wraz z nową stacją roboczą (lub nieco później) w ofercie amerykańskiej firmy zagości również (do takiego wniosku można dojść po niedawnej wpadce Apple) 32-calowy, oparty na technologii IGZO, monitor Sharp PN-K321 oferujący rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli:

Nowy Mac Pro w sprzedaży 19 grudnia. Być może pojawi się z nim monitor Sharp 4K

Sharp PN-K321

Jak widać, chętni na to urządzenie będą się jednak musieli liczyć z dodatkowym wydaniem ok. 17,5 tys złotych...