Nowy Mac mini bez możliwości wymiany RAM przez użytkownika

Firma Apple odświeżając komputer Mac mini zdecydowała się też na pewne zmiany, które mogą nie przypaść do gustu niektórym użytkownikom.

Firma Apple podczas ostatniej konferencji zaprezentowała kilka nowości w tym nową wersję malutkiego komputera Mac mini, który czekał na odświeżenie aż dwa lata. Obecnie jego najwydajniejsza podstawowa wersja Mac mini 2,8 GHz (można ją oczywiście jeszcze rozbudować) prezentuje się następująco: 2-rdzeniowy Core i5 2,8 GHz z grafiką Intel Iris, 8 GB RAM i hybrydowy dysk o pojemności 1 TB dysk hybrydowy. Została ona wyceniona na 4299 zł.

Nowy Mac mini bez możliwości wymiany RAM przez użytkownika

Apple Mac mini

Dla osób zainteresowanych tym komputerem mamy ważną informację. Właściciel firmy Macminicolo, Brian Stucki, poinformował bowiem własnie za pośrednictwem Twittera, że wraz z odświeżeniem nowy Mac mini pozbawiony został możliwości samodzielnej wymiany pamięci RAM przez użytkownika. To ważne, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że za dodatkowe 8 GB Apple życzy sobie 840 złotych.

Zobacz również:

  • MacBook Air 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.07.2021]
  • Jaki monitor dla Maca z Apple M1? [RANKING]
  • Ważna nowość w iOS! Aplikacje zadziałają szybciej

Dodatkowo Stucki twierdzi, że użytkownik może samodzielnie wymienić dysk twardy. Podkreśla jednak przy tym, że wiąże to się z utratą gwarancji.

Na koniec warto wspomnieć o miłej informacji: w porównaniu do poprzedniego Maka mini z 2012 roku, podstawowy model odświeżonej wersji jest tańszy o 100 USD.