Nowy MacBook Air dopiero w 2022 roku - co z Apple M2 i mini-LED?

Apple nie zamierza odświeżać swojego najtańszego laptopa w przeciągu najbliższego roku. Zeszłoroczna konstrukcja pozostanie w sprzedaży do 2022 roku.

Pod koniec 2020 roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple wprowadziło na rynek pierwsze komputery wyposażone w autorski procesor Apple Silicon M1 korzystający z architektury ARM. Do produkcji pierwszej generacji urządzeń z procesorem ARM posłużyły kadłubki, które wcześniej skrywały układy Intela. MacBook Pro w obecnej formie zadebiutował ponad cztery lata temu. MacBook Air jest nieco nowszą konstrukcją z 2018 roku.

MacBook Air z 2020 roku
Źródło: macworld.com

MacBook Air z 2020 roku

Źródło: macworld.com

Zgodnie z najnowszymi informacji przekazanymi przez portal DigiTimes na kolejne odświeżenie konstrukcji (obudowy, ekrany, portów, baterii) MacBooka Air poczekamy do 2022 roku. To właśnie wtedy komputer ten otrzyma zupełnie nowy wyświetlacz mini-LED.

Zobacz również:

W ciągu najbliższych 12 miesięcy Apple zaprezentuje nowe modele iPad'a Pro z wyświetlaczem mini-LED. Pojawi się także zupełnie nowy MacBook Pro z ekranem o przekątnej 14 cali oraz 16 calowy MacBook Pro wyposażony w wzmocniony układ Apple Silicon.

MacBooki Pro jako pierwsze otrzymają wyświetlacze mini-LED. Technologia ta trafi do MacBooka Air z około rocznym opóźnieniem.

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku Apple w ogóle nie zaktualizuje MacBook Air, a model z 2020 roku pozostanie w sprzedaży przez dwa lata. Tak samo było już w latach 2015-2017, kiedy to Apple nie wprowadziło nowego modelu MacBook'a Air.

Obecna konstrukcja zadebiutowała na rynku w 2018 roku. Doczekała się trzech zmian - w 2019 oraz dwóch w 2020 roku. Apple stosuje jeden kadłubek przez co najmniej 5 lat, więc powinniśmy oczekiwać, że zupełnie nowy model zadebiutuje najwcześniej w 2022 roku.

Źródło: imore.com