Nowy MacBook Pro z przeprojektowaną obudową i procesorem Intela

Najnowsze plotki sugerują, że Apple zaprezentuje nowe modele komputerów wyposażone w procesory Intela. Zaoferują one nowy design oraz wyświetlacz Mini LED.

O przeprojektowaniu MacBook'a Pro mówi się już od dłuższego czasu. Wygląd obecnie sprzedanych modeli nie zmienił się na przestrzeni ostatnich czterech lat. Wiemy już, że kolejna aktualizacja komputerów przenośnych od Apple będzie miała miejsce w drugiej połowie 2021 roku. Będzie to spore odświeżenie, które ma przynieść nowy wygląd, wyświetlacz Mini LED oraz procesor Apple Silicon drugiej generacji.

MacBook Pro 2020

MacBook Pro 2020

Co ciekawe, zgodnie z najnowszym raportem na rynku pojawią się jeszcze nowe komputery Mac wyposażone w procesory Intel Core.

Informacje przekazane przez @L0vetodream za pośrednictwem Twittera wskazują na tymczasową produkcję nowych komputerów z procesorami Apple oraz Intel.

Oznacza to, że w 2021 roku zobaczymy przeprojektowanego MacBook'a Pro zarówno z procesorem ARM, jak i X86. Dlaczego Apple w dalszym ciagu zamierza produkować komputery z procesorami Intela, pomimo przejścia na architekturę ARM? Możliwe, że w dalszym ciagu chodzi o niższą wydajność układów Apple Silicon podczas wirtualizacji. Procesory te radzą sobie z nią zauważalnie gorzej.

Apple potwierdziło już, że w przyszłym roku zobaczymy pierwsze komputery z wyświetlaczami Mini LED. Dodatkowo na rynku pojawi się nowy, tani iPad.

Zmodyfikowany MacBook Pro zaoferuje ekran, który połączy najlepsze cechy paneli LED oraz OLED. Oznacza to wyższą jasność, lepszy współczynnik kontrastu oraz wiekszą wydajność energetyczną.

Nowy MacBook Pro otrzyma znacznie mniejsze ramki okalające ekran oraz odchudzoną obudowę.

Źródło: pocketnow.com