Nowy Microsoft Messenger na Maki

Wczoraj Microsoft udostępnił finalną wersję swojego komunikatora internetowego Messenger 6.0 na komputery Macintosh. Dzięki niemu użytkownicy tego komunikatora będą mogli wreszcie prowadzić rozmowy ze znajomymi z sieci Yahoo Messenger (obie sieci połączyły się w połowie bieżącego roku).

O zamiarze połączenia sieci komunikatorów dwóch gigantów pisaliśmy już wcześniej w artykule "Microsoft i Yahoo łączą swoje sieci IM". Użytkownicy komputerów PC otrzymali nową funkcjonalność komunikatora pozwalającą na korzystanie z obu sieci już w lipcu bieżącego roku, podczas gdy wersja na komputery z logo jabłuszka była jej do tej pory pozbawiona. Od wczoraj ta sytuacja się zmieniła wraz z zaprezentowaniem nowej wersji Microsoft Messenger 6.0 dla systemu Mac OS X.

Program jest dostępny jako uniwersalne binarium - czyli może być uruchomiony zarówno na starszych komputerach wyposażonych w procesory PowerPC, jak i nowszych na platformie Intela. Dodatkowymi funkcjami programu są na przykład możliwość tworzenia, wysyłania i odbierania własnych emotikon, możliwość publikowania aktualnie odtwarzanej muzyki poprzez iTunes, czy też integracja z programem Spotlight.

Microsoft Messenger 6.0 ma także możliwość pracy w sieciach korporacyjnych z wykorzystaniem serwera Microsoft Office Live Communications Server.

Program można bezpłatnie pobrać z witryny producenta, gdzie dodatkowo znaleźć można więcej informacji na jego temat.