Nowy Navigator

Netscape poinformował, że pod koniec miesiąca pojawi się testowa wersja przeglądarki Netscape Navigator 5.0. Premiera pełnej edycji aplikacji odbędzie się w lutym 2000 r.

Nowy Netscape Navigator 5.0 obsługuje formularze oraz style zgodne z HTML 3x i do pewnego stopnia również z HTML 4.0. Jest także kompatybilny z XML, W3C Java i C++. Jeśli dołączymy do tego nowe możliwości renderingu (Alpha Blending i Double Buffered Rendering), to nie ulega wątpliwości, iż przeglądarka Netscape'a poradzi sobie z dynamiczną zawartością dokumentów HTML. Kod mechanizmu przeglądarki napisano od nowa, co pozwoliło uczynić ją szybszą i w pełni zgodną z poprzednimi wersjami. Ponadto nowy plug-in WebWidget pozwala programistom „wbudować” Netscape'a 5.0 w inne aplikacje.

W obliczu mającej niebawem odbyć się premiery wersji beta Internet Explorera 5.5 rodzi się pytanie, czy z konfrontacji z Microsoftem Netscape ma szansę wyjść nie pokonany? Czy wszystkie innowacje mogą wpłynąć na poprawę osłabionej ostatnio pozycji Netscape'a na rynku przeglądarek internetowych - czas pokaże.

Więcej informacji: www.betanews.com/

www.netscape.com