Nowy Nexus 6P w benchmarku

Zmodernizowany Nexus 6P zagościł w jednym z benchmarków. Czy to tylko odświeżona wersja modelu z 2015 roku, czy też tegoroczny flagowiec? Niestety nie wiadomo.

W danych prezentowanych przez benchmark Geekbench pojawił się smartfon noszący oznaczenie "google Nexus 6P". W odróżnieniu od modelu Huawei noszącego takie same oznaczenie urządzenie to oferuje jednak inną specyfikację. Wyposażone zostało bowiem w układ SoC Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530 (Nexus 6P z 2015 roku korzystał ze Snapdragona 810) oraz 4 GB pamięci RAM (Nexus 6P (2015): 3 GB RAM). Ponadto pracuje pod kontrolą sytemu Android N, który został już w dwóch poglądowych wersjach deweloperskich udostępniony przez Google.

Do gry wkracza HTC?

Biorąc pod uwagę najświeższe doniesienia Evana Blassa, który twierdzi, że firma HTC pracuje nad dwoma urządzeniami z serii Nexus niewykluczone, iż to właśnie jedno z nich zostało uchwycone w benchmarku. Jeżeli tak można chyba też założyć, że Google zdecyduje się na pozostawienie oznaczenia Nexus 6P dla tegorocznego flagowca.

Z drugiej jednak strony istnieje też możliwość, że firma Huawei pracuje z Google nad odświeżeniem zeszłorocznego Nexusa 6P. Czy tak faktycznie jest przekonamy się szybko bo już 18 maja, kiedy to rozpocznie się konferencja Google I/O.