Nowy Nintendo Switch z 4K coraz bliżej

Nintendo nie chce być gorsze od konkurencji i również pracuje nad nową konsolą - Switch Pro, która zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 4K.


Coraz więcej wskazuje na to, że również Nintendo chce mieć swojego reprezentanta w dziewiątej generacji konsol. Jednak, japoński producent zdążył nas już przyzwyczaić, że wszystko robi po swojemu i nie ulega presji otoczenia.

Nintendo Switch 4k

Nowy Nintendo Switch będzie w stanie wyświetlać obraz w 4K

Nintendo Switch z obsługą 4K

Jak donoszą dziennikarze serwisu Bloomberg, Nintendo poprosiło licznych deweloperów tworzących gry na Switcha, aby ich dzieła oferowały pełne wsparcie dla rozdzielczości 4K. Jak łatwo się domyślić, jest to powiązane z odświeżoną wersją Nintendo Switch, o której plotkuje się już od miesięcy. Choć włodarze japońskiej firmy wciąż milczą na jej temat, to trzeba pamiętać, że już niejednokrotnie Nintendo potrafiło nas solidnie zaskoczyć.

Zobacz również:

Według dotychczasowych informacji nowa wersja "Pstryczka" (rzekomo Nintendo Switch Pro) nie tylko będzie w stanie obsłużyć rozdzielczość 4K w "doku", ale również FullHD w trybie mobilnym. Oznacza to, że możemy liczyć także na większy ekran oraz mocniejsze podzespoły z CPU i GPU na czele. Poprawie ulegnie również bateria urządzenia.

Nintendo Switch Pro już w 2021 roku?

Jak donosi Bloomberg, nowy Nintendo Switch ma zadebiutować już na początku przyszłego roku, a towarzyszyć mu będzie co najmniej kilka tytułów na wyłączność.

Zobacz również: Xbox Series S - poznaliśmy specyfikację, datę premiery i cenę w Polsce