Nowy Nook ma ukrytą przeglądarkę internetową

Okazuje się, że nowy czytnik e-booków firmy Barnes & Noble posiada przeglądarkę internetową. Jego producent w ogóle o tym nie informował, jednak istnieje możliwość surfowania po sieci przy pomocy nowego Nooka.

Użytkownicy odkryli, że urządzenie ma możliwości internetowe, o których nie wspomina producent. Aby uzyskać dostęp do ukrytej przeglądarki, należy wpisać adres URL w polu wyszukiwania Nooka. Ekran w technologii e-ink nie sprawdza się najlepiej przy przeglądaniu Internetu, ale okazuje się, że urządzenie daje taką możliwość.

Amazon postanowił umieścić przeglądarkę w swoim czytniku Kindle, ale zaznaczył, że znajduje się ona w fazie eksperymentalnej. W Nooku nie zdecydowano się na eksponowanie możliwości przeglądania Internetu. Prawdopodobnie dlatego, że ta opcja nie jest jeszcze dopracowana. Mimo to, jest to ciekawe odkrycie i pozwala myśleć, że w przyszłości funkcjonalność e-czytników może znacznie wzrosnąć.

Zobacz również:

  • Jaki czytnik Kindle wybrać? Przegląd najlepszych czytników ebooków od Amazon

Nook Color z wyświetlaczem LCD otrzyma niedługo sklep z aplikacjami, które poszerzą jego możliwości. Kto wie, czy również i Nook z ekranem w technologii elektronicznego papieru nie doczeka się podobnych rozwiązań w niedalekiej przyszłości?