Nowy Palm

Palm wprowadza dziś na rynek swojego najnowszego palmtopa - model i705. Jest to najdroższy, jak do tej pory, "naręczny komputer" w ofercie firmy - zapłacić za niego trzeba ok. 450 USD.

Palm wprowadza dziś na rynek swojego najnowszego palmtopa - model i705. Jest to najdroższy, jak do tej pory, "naręczny komputer" w ofercie firmy - zapłacić za niego trzeba ok. 450 USD. Urządzenie wykorzystuje najnowszą wersję systemu operacyjnego Palm OS - oznaczoną numerem 4.1.

Palm i705 wyposażony jest m.in. w złącze USB oraz uniwersalny port umożliwiający podłączenie dodatkowych urządzeń - np. klawiatury lub cyfrowego aparatu fotograficznego. Handheld posiada również interfejs umożliwiający korzystanie z kart pamięci Secure Digital oraz MultiMediaCards. Zaskakuje zastosowanie w nowym Palmie monochromatycznego wyświetlacza o rozdzielczości 160 x 160 pikseli - większość konkurencyjnych produktów wyposażona jest w kolorowe wyświetlacze (np. Clie firmy Sony czy Visor Pro Handspringa).

Zobacz również:

  • Xiaomi Pad 5 - wydajny tablet z Androidem w niskiej cenie [AKTUALIZACJA]

Według przedstawicieli firmy, głównymi atutami nowego Palma są jego "bezprzewodowe" możliwości - urządzenie może komunikować się z Internetem, dzięki czemu jego użytkownicy mogą np. w każdym momencie sprawdzić pocztę elektroniczną.