Nowy Patch do World of Warcraft przyspieszy levelowanie

Ostatnio Blizzard zaczął dużo zmieniać w swojej flagowej produkcji - World of Warcraft. Po wprowadzeniu Voice Chatu teraz chcą oni ułatwić grającym dojście do poziomów umożliwiających zabawę w rozszerzeniu Burning Crusade.

Blizzard ujawnił kolejne nowinki związane z nadchodzącym patchem do World of Warcraft. Łatka 2.3 ma między innymi ułatwić levelowanie postaci aż do 60-tego poziomu.

Przede wszystkim ma to być spowodowane zredukowaniem ilości doświadczenia potrzebnego do awansu na kolejne poziomy o 15 procent. Sytuacja ta dotyczy postaci od levelu 20 aż do sześćdziesiątego.

Jakby tego było mało Blizzard postanowił jeszcze powiększyć ilość doświadczenia jakie gracz otrzyma za wykonywanie questów pomiędzy poziomami 30 a 60. Im wyższy gracz będzie miał poziom tym różnica ta będzie coraz bardziej wyraźna. Dodatkowo dodanych zostanie sześćdziesiąt nowych questów do Dustwallow Marsh.

Jeśli ktoś pomyślał, że to już koniec zmian to się grubo myli. Wiele mobów elit zostało teraz zdegradowanych do poziomu normalnych. Oferować one będą jednak te same co wcześniej nagrody. Tak stało się na przykład ze Stormgrade Keep w Arathi Hilands, gdzie od patcha 2.3 będzie można skutecznie questować samemu.

Producenci szykują jeszcze wiele innych zmian w nadchodzącej łatce. Na razie jednak, póki jej wypuszczenie jest jeszcze dalekie, Blizzard stroni od ujawnienia wszystkich szczegółów.


Zobacz również