Nowy Play Online - Jeden abonament, kilka kart SIM!

Byliśmy na konferencji Play, gdzie została zaprezentowana nowa oferta dostępu do mobilnego Internetu. Jest to bardzo dobra oferta, z której będą mogli skorzystać klienci firmowi, indywidualni, a także studenci i… emeryci. Do tego Play dał możliwość używania kilku kart SIM w ramach jednego abonamentu.

Oto oferta dla klientów indywidualnych. Jak widać, jest bardzo tania, a w jej cenę jest wliczony modem. W przypadku usług 4GB i 10GB za dodatkowe 10 zł jest dostępna usługa nocny transfer. Najtańsza oferta z internetem 2GB jest konkurencyjna dla Aero 2, które jest darmowe, ale ma mniejszy zasięg i wymaga kupna modemu. Ważne jest też, że karta SIM Aero 2 współpracuje z niewielka liczą urządzeń, a Play prawie z każdym. Internet Play ten łączy się też tylko z siecią 3G, co powoduje powstawanie dużych dziur w zasięgu. W tej ofercie korzysta się tylko z nadajników Play (a nie partnerów - Plusa i Orange), co oznacza, że sieć będzie dobrze działać głównie w dużych miastach. Kupno tej oferty można polecić głównie Warszawiakom. Play jako jedyny operator daje możliwość korzystania z internetu w metrze.

17

17

Wszystkie te ograniczenia dotyczą też oferty biznesowej, która znajduje się tutaj:
7

7

Play dba też o bezpieczeństwo swoich klientów. Każdy może kupić pakiet bezpieczeństwa stworzony przez F-Secure,  w skład którego wchodzi antywirus, antyspyware, antyspam oraz firewall. Cena podstawowej wersji pakietu to 9 zł (7 zł netto dla firm) za wersję podstawową i 15 zł (12 zł netto dla firm).
11

11

Z całą pewnością najciekawszym elementem oferty jest usługa Wspólny Internet. Pozwala ona na dokupienie do jednej oferty aż pięciu kart SIM i podzielenie pakietu między nie. To bardzo oferta dla rodziny lub dla firmy. Do tej pory ze względu na wysokie koszty pracodawca mógł kupować pakiet internetowy tylko sobie. Teraz biorąc sobie duży abonament będzie mógł przydzielić pracownikom niewielkie pakiety danych. Przykładowo, biorąc pakiet 17GB za 55 zł miesięcznie może kupić 5 kart i każdemu pracownikowi dać pakiet 2GB, który starczy do czynności służbowych, a sobie zostawić 9GB. Może być też sprawiedliwy i każdemu dać pakiet 3,4GB. Możliwości manewru są nieograniczone. Najlepsze jest to, że zapłaci za to tylko 71 zł netto miesięcznie, bo każda karta kosztuje tylko dodatkowe 4 zł netto do abonamentu. W przypadku oferty dla klientów indywidualnych cena ta wynosi 5 zł brutto miesięcznie (15 zł, jeśli chcemy otrzymać nie tylko kartę, ale też modem).
9

9

18

18

Osoby, które nie chcą wiązać się długim kontraktem mogą wybrać ofertę 2GB przy prędkości 1Mbit/s bez zobowiązania czasowego za 19 zł miesięcznie. Jest to doskonała okazja do przetestowania Nowego Play Online.

21

21

Play ma też specjalną ofertę przygotowaną z myślą o studentach i emerytach. Te dwie grupy mogą kupić pakiet 4GB przy abonamencie 29,9 zł, 10GB przy abonamencie 39,9 zł, 15GB za opłatą 49,9 zł i 20GB za  69,9 zł. W przypadku umowy dla studentów trwa ona 12 miesięcy, a dla seniorów dwa razy dłużej. Umowę może podpisać każdy student z ważną legitymacją studencką lub emeryt z legitymacją emeryta i rencisty wydawaną przez ZUS.
23

23

25

25