Nowy PowerShot

Canon wprowadza do sprzedaży nowy cyfrowy aparat fotograficzny z popularnej serii PowerShot. Model S45 wyposażono w matrycę o rozdzielczości 4 megapikseli i zapewniający wysoką jakość obrazu system "Digic".

Aparat jest następcą modelu PowerShot S40. Przedstawiciele Canona zapewniają, że dzięki zastosowaniu systemu Digic (Digital Imaging Integrated Circuit), zdjęcia wykonywane za pomocą S45 będą znacznie wyższej jakości niż w przypadku poprzednich modeli aparatu.

PowerShot wyposażony jest w 3x zoom cyfrowy i 2,8x zoom optyczny, system AiAF Autofocus, system White Balance (z 9 standardowymi ustawieniami) oraz możliwość pracy w trybie Movie Mode (pozwalającym na zarejestrowanie 3-minutowego filmu z dźwiękiem). Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja Direct Print, umożliwiająca bezpośrednie podłączenie aparatu do niektórych drukarek Canona.

Zdjęcia standardowo zapisywane są jako pliki JPEG, jednak możliwe jest ich późniejsze zapisanie w formacie RAW (co znacznie ułatwia ich edycję). Aparat ma trafić do sklepów jeszcze w grudniu; jego cenę ustalono na 649 USD.