Nowy QuarkXPress w sierpniu

Już w sierpniu firma Quark ma udostępnić najnowsze wydanie swojej aplikacji do składu komputerowego. Ósma wersja QuarkXPressa ma efektywniej konkurować z Adobe InDesignem, co ma jej umożliwić udoskonalony, bardziej przyjazny interfejs, nowe narzędzia kreacyjne oraz skierowane do odbiorców końcowych udogodnienia w dystrybucji oprogramowania.

QuarkXPress 8 ma charakteryzować się odmienionym, bardziej intuicyjnym interfejsem użytkownika, obsługą większej liczby standardowych skrótów klawiszowych (duże ułatwienie dla osób korzystających z kilku aplikacji) oraz możliwością podglądu miniaturek otwartych w programie dokumentów. Nowe wydanie programu ma zapewniać także lepszą, natywną obsługę formatów plików Adobe Illustratora i Photoshopa oraz oferować nowe narzędzia kreacyjne, w tym ustandaryzowane narzędzie tworzenia krzywych Beziera.

Narzędzie Picture Content Tool w "ósemce" pozwoli kadrować, skalować i obracać obrazy w ramce za pomocą standardowych kontrolek, co ma wyeliminować konieczność wykonywania podstawowych czynności graficznych w innym programie. Dodatkowe możliwości maja dotyczyć tworzenia efektów cienia i przezroczystości. Poprawki mają dotyczyć także wprowadzania tekstu, wliczając w to obsługę typograficznych layoutów w 39 językach i rozszerzone wsparcie dla języków azjatyckich.

Quark chce ułatwić użytkownikom migrację do wersji numer 8 - osobom, które kupią QuarkXPress 7 w okresie poprzedzającym bezpośrednio wydanie nowej wersji, zostanie zaoferowana bezpłatna migracja do edycji 8.