Nowy RealPlayer pobiera wideo z Internetu

Firma RealNetworks udostępniła pierwszą wersję beta odtwarzacza RealPlayer 11. Co ciekawe, pozwala ona na pobieranie plików wideo z Internetu.

Po instalacji nowego oprogramowania będziemy mogli w prosty sposób pobierać pliki wideo (nawet kilka równocześnie) z różnych serwisów internetowych (możemy w tym czasie swobodnie korzystać z przeglądarki lub bez przeszkód ją wyłączyć). Program obsługuje format Flash, Windows Media, QuickTime i RealPlayer oraz rozpoznaje pliki zabezpieczone systemem DRM (Digital Rights Management) nie pozwalając na ich ściągnięcie. Użytkownik ma też możliwość skorzystania z funkcji nagrywania na płytach CD oraz - w przypadku płatnej (20 USD) wersji RealPlayer Plus - na krążkach DVD. Ponadto w finalnej wersji będzie możliwy bezpośredni transfer plików wideo (z ich odpowiednią konwersją) do pamięci przenośnego .

Program póki co jest kompatybilny tylko z systemami Windows (wersja na Maka będzie dodana pod koniec roku). Więcej informacji na jego temat znajdziemy w opublikowanej informacji prasowej.