Nowy Red Hat Linux

Lepsza skalowalność, zarządzanie przez WWW i ułatwienia w instalacji to najważniejsze cechy nowej dystrybucji Red Hat Linux 6.2.

W poniedziałek firma Red Hat rozpoczęła sprzedaż najnowszej edycji linuxowego systemu operacyjnego. Uproszczono proces instalacji i zwiększono skalowalność systemu. Jest to najbardziej istotne dla nowicjuszy oraz dla użytkowników z sektora e-biznes. W skład zestawu wchodzi również aplikacja umożliwiająca zarządzanie całą platformą za pośrednictwem przeglądarki WWW. Kolejną nowością jest technologia o nazwie Piranha, która pozwala kilku małym serwerom WWW zachowywać się jak jedna maszyna. Całość uzupełnia oprogramowanie Beowulf służące do budowania klastrów.

Wersja Standard Edition Red Hat Linux 6.2 kosztuje 30 USD. Za Deluxe Edition, uzupełnioną o dwie dodatkowe płyty CD zawierające oprogramowanie pod Linuxa, trzeba zapłacić 80 USD. Najdroższa wersja Professional Edition (180 USD) wyposażona jest nawet w oprogramowanie do obsługi kart kredytowych oraz 30-dniowe wsparcie dla serwera Apache, a także pięć płyt CD-ROM z setkami aplikacji.


Zobacz również