Nowy ReplayTV

Firma SonicBlue zaprezentowała nowy model cyfrowego magnetowidu ReplayTV, oznaczony numerem 5000. Urządzenie może zarejestrować do 320 godzin nagrania, można je również podłączyć do Internetu.

Nowy ReplayTV

Nagrania rejestrowane przez ReplayTV 5000 są zapisywane, podobnie jak w poprzednich modelach magnetowidu, na wbudowanym twardym dysku. Można na nim zapisać od 40 do 320 godzin nagrania (w zależności od wersji).

ReplayTV nie służy jednak tylko do nagrywania filmów - urządzenie znacznie ułatwia również np. oglądanie telewizji. Użytkownik w dowolnym miejscu może zatrzymać odtwarzanie programu telewizyjnego i np. wyjść do kuchni po kolejną porcję popcornu - po powrocie będzie mógł rozpocząć oglądanie w momencie, w którym je przerwał. Możliwe jest również cofanie programu lub oglądanie go klatka po klatce. Opcje te są dostępne dzięki temu, iż ReplayTV na bieżąco nagrywa program telewizyjny na twardy dysk.

Dzięki wyposażeniu najnowszych modeli ReplayTV w możliwość pracy w sieci posiadacze urządzeń mogą np. podłączyć je do Internetu (przez złącze Ethernet) i wysyłać lub pobierać filmy. Magnetowid może też posłużyć do wyświetlania na ekranie telewizora cyfrowych zdjęć. Ceny modelu 5000 na razie nie podano (za najdroższą wersję poprzedniego modelu, 4532, trzeba zapłacić 999 USD).