Nowy Skype

Ukazała się nowa wersja Skype'a - znakomitego programu komunikacyjnego, który umożliwia korzystanie z darmowych rozmów internetowych. W wydaniu 1.0.0.94 wprowadzono kilka drobnych zmian i usunięto pokaźną liczbę drobnych błędów.

Aplikacja oferuje prowadzenie nielimitowanych rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym świecie, a także możliwość odpłatnego (acz bardzo atrakcyjnego cenowo, w porównaniu z ofertą 'tradycyjnych' operatorów) dzwonienia na telefony stacjonarne i komórkowe - w ramach usługi SkypeOut. Skype wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię P2P, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Twórcy zapewniają, iż dzięki szyfrowaniu typu "end-to-end" nie trzeba się niepokoić o swoją prywatność.

Informacje o tym, jak wykorzystywać Skype do rozmawiania, można znaleźć w artykule "Skype: surfuj i... rozmawiaj za darmo"). O usłudze SkypeOut pisaliśmy z kolei w artykule "SkypeOut: to działa"!

Najnowsza wersja zawiera szereg drobnych poprawek - m.in. dodano wysyłanie plików do znajomych z poziomu Eksploratora Windows, uaktualniono pakiety językowe, wprowadzono zmiany w pasku adresu oraz niewielkie zmiany interfejsu. Usunięto również dużą ilość błędów.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.


Zobacz również