Nowy Skype dla PocketPC

Użytkownicy komunikatora Skype, korzystający z wersji na palmtopy, mogą pobrać ze strony producenta jego nową wersję testową - 1.2 beta.

Wreszcie program działa na urządzeniach wyposażonych w system Windows Mobile 5.0 oraz procesory szybsze niż 300 MHz. Producent zastrzega jednak, że Skype nie będzie działał na urządzeniu z wolnym procesorem (300 MHz) i podłączoną jednocześnie zewnętrzną kartę bezprzewodową Wi-Fi.

Nowy Skype działa poprawnie z ekranami o rozdzielczościach 240 x 240 i 480 x 480 oraz posiada wsparcie dla trybu panoramicznego. Oprócz tego interfejs wzbogacono o kolejne tłumaczenia, poprawiono też już istniejące. Język programu jest teraz automatycznie ustawiany na podstawie ustawień regionalnych w systemie operacyjnym urządzenia.

Oczywiście nowa wersja zawiera także poprawki wykrytych błędów - dotyczących m.in. poczty głosowej VoiceMail oraz obsługi usług SkypeIn i SkypeOut.

Do pobrania są dwie wersje oznaczone numerami 1.2.0.89 i 1.2.0.91, przy czym ta druga jest dedykowana dla urządzeń posiadających wolniejsze procesory (< 400 MHz).

Więcej informcji