Nowy Sony Vaio C z układem Sandy Bridge

Firma Sony podała wczoraj, że nowa linia laptopów Vaio posiada procesory Intel Core i5 zbudowane w mikroarchitekturze Sandy Bridge. Nowe komputery o wyrazistej stylistyce i wysokiej wydajności pojawią się na razie tylko w USA.

Laptopy Vaio C będą dostępne z 14 i 15,5-calowymi ekranami. Wybrane modele dysponują napędami Blu-ray i oddzielnymi kartami graficznymi AMD (Radeon HD 6630). Posiadają też funkcję Remote Keyboard łączącą je z telewizorami Sony Bravia, konsolami Play Station 3 i odtwarzaczami Blu-ray. Dzięki niej, użytkownicy mogą nawigować w ich menu, wpisywać tekst i surfować po Internecie.

Nowe procesory Intel Core oparte na mikroarchitekturze Sandy Bridże oferują poprawioną wydajność i niższe zużycie energii niż poprzednie wersje. Zarówno główna, jak i graficzna jednostka obliczeniowa umieszczone są w pojedynczym układzie scalonym, co pomaga laptopom uzyskać lepszą wydajność grafiki oraz zwiększyć żywotność baterii.

Zobacz również:

  • PS Plus traci użytkowników! Sony ma poważny problem [Aktualizacja]

Niektóre laptopy Vaio C będą dysponowały technologią Intela Wireless Display 2.0, która pozwala użytkownikom bezprzewodowo przesyłać treści z komputera do telewizora HD. W tym celu, użytkownicy będą jednak musieli kupić bezprzewodowy adapter do telewizora.

Laptopy Sony Vaio C są skierowane do fanów multimediów i cechują się wyrazistą stylistyką. Są dostępne w barwach neonowy zielony i neonowy pomarańczowy. W USA pojawią się w połowie marca. Ich ceny rozpoczynają się od 880 dolarów. Na razie nie wiadomo nic o ich dostępności na rynku międzynarodowym.