Nowy Surface 22 września! Czego możemy się spodziewać?

W drugiej połowie września Microsoft zaprezentuje nowe urządzenia z rodziny Surface. Możemy spodziewać się preinstalowanego Windowsa 11, ale czy MS przygotuje dla nas jakąś większą niespodziankę?

Nie da się ukryć, że Microsoft zaniedbał ostatnio własną linię komputerów Surface. Flagowy i najbardziej rozpoznawalny produkt - Surface Pro nie otrzymał znaczącej aktualizacji od końca 2019 roku. Co prawda na runku pojawił się Surface Pro 7+ z układami 11 generacji, ale jest to sprzęt sprzedawany tylko dla odbiorców biznesowych.

Microsoft Surface Pro
Źródło: microsoft.com

Microsoft Surface Pro

Źródło: microsoft.com

Podobnie sytuacja wygląda z mniejszym tabletem Surface Go, który również nie dostał odświeżonych procesorów. Microsoft zapomniał nieco również o najdroższych modelach Surface Book 3, które w dalszym ciągu nie posiadają złącza Thunderbolt oraz wykorzystują procesory 10 generacji i układy GTX 1660 Ti Max-Q.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass - jakie gry w najbliższym czasie? Szykuje się mocny zestaw
  • Microsoft wprowadził Surface Duo 2. Czy tym razem się uda?
  • Surface Pro 8, czyli wyświetlacz 120 Hz i procesor Intel 11. generacji

Wiemy już, że Microsoft udostępni system operacyjny Windows 11 na pierwsze urządzenia już 5 października 2021 roku. Chwilę wcześniej - 22 września 2021 roku gigant z Redmond zorganizuje konferencję prasową poświęconą komputerom z rodziny Surface. Spodziewamy się zobaczyć na niej nowe modele. Główną nowością oczywiście będzie preinstalowany system operacyjny Windows 11, ale liczymy również na zaktualizowane podzespoły.

Microsoft zapowiedział wydarzenie z wykorzystaniem Twittera. Dołączono do niego zdjęcie, które może przedstawiać tablet Surface kolejnej generacji. Link umieszczony w Tweecie przekierowuje do strony, która informuje o dacie premiery.

Zgodnie z doniesieniami portalu The Verge możemy spodziewać się prezentacji Surface Duo 2. Zobaczymy także odświeżone wersje laptopów Surface Laptop oraz tabletów Surface Pro. Całość powinna pracować pod kontrolą nowszych procesorów Intela.

Surface Laptop Pro, który może być zupełnie nowym produktem w gamie ma być bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwane komputery Apple MacBook Pro z procesorami Apple M1X.

Nowości zaprezentowane przez Microsoft za niecałe trzy tygodnie trafią do sprzedaży na początku października 2021 roku.