Nowy Tablet HP w Polsce

Model HP tc4200 to jeden z nielicznych nowych modeli komputerów tablet PC jakie pojawiły się ostatnio na rynku polskim. Wyposażono go chipset Intel 915 i procesor Pentium M platformy Centrino.

Nowy Tablet HP w Polsce

Komputer HP Tablet tc4200

Dzięki połączeniu procesorów Intel Pentium M zasilanych standardowym napięciem i obsługujących technologię Enhanced Intel SpeedStep, oraz opatentowanej przez HP technologii wyłączania karty sieciowej tablet ma pracować na standardowej baterii do 5,5 godziny. Opcjonalny akumulator podróżny pozwala pracować nawet do 10,5 godziny (umożliwia ładowanie akumulatora, gdy tablet znajduje się w stacji dokowania). Tablet tc4200 zapewnia długi czas gotowości (ponad 1 tydzień.

Tablet tc4200 jest wyposażony w ekran o przekątnej 12,1 cala, szerokim kącie patrzenia i bezodblaskowej powłoce ochronnej, a także w cyfrowe pióro z gumką, które umożliwia pisanie ręczne. Użytkownicy mogą także poruszać się po pulpicie, posługując się cyfrowym piórem tak jak myszą. Tablet tc4200 pozwala rysować, projektować i notować bezpośrednio na ekranie tak samo, jak za pomocą kartki i ołówka. Dodatkową korzyścią jest to, że korekty dokumentów i rysunki wykonane atramentem są widoczne także dla użytkowników korzystających z komputerów innych niż tablety. Producent opracował wiele dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie z tabletu, m.in. obszar przewijania na tabliczce dotykowej, który ułatwia poruszanie się po dokumentach lub stronach internetowych, oraz czujnik światła zewnętrznego, który dostosowuje jasność ekranu do jasności otoczenia. Opcjonalna wnęka MultiBay II pozwala korzystać z szeregu urządzeń, a mechanizm wysuwania umożliwia jednoręczne wyjmowanie urządzeń niemal bez wysiłku.

Zobacz również:

  • Black Days - elektronika taniej nawet o 75%. Dostępne tysiące produktów

Ochronę przed nieautoryzowanym dostępem do notebooka zapewniają ulepszone zabezpieczenia: narzędzia HP ProtectTools, zintegrowany czytnik kart procesorowych (opcjonalny), Trusted Platform Module (TPM) Embedded Security Chip (opcjonalny) oraz technologia HP Drivelock. Mechanizmy te zapobiegają odczytaniu danych w przypadku zgubienia lub kradzieży tabletu.

Obudowę urządzenia wykonano ze stopu magnezu, a HP Mobile Data Protection System chroni twardy dysk przed uderzeniami i wibracjami oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia danych. HP Panel Protection System zapobiega zdzieraniu i zarysowywaniu ekranu. Odporna na rozlewanie płynów klawiatura minimalizuje ryzyko uszkodzenia znajdujących się pod nią wrażliwych podzespołów.

Urządzenie wyceniono na 9740 zł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: