Nowy Tlen

W kilka dni po premierze nowej wersji komunikatora Gadu-Gadu pojawiła się również nowa wersja konkurencyjnego polskiego komunikatora Tlen w wersji 4.0.1. Aplikacja ta z ponad 500 tys. użytkowników jest drugim co do popularności rodzimym komunikatorem (liczba użytkowników GG szacowana jest na ponad 2 mln osób).

W nowej wersji komunikatora Tlen zmieniono wygląd programu oraz wprowadzono mechanizm pluginów API, dzięki czemu teraz każdy z użytkowników będzie mógł wzbogacić swój komunikator w dodatkowe opcje i programy (np. gry, kalendarze, odtwarzacz plików mp3, czaty itp.). Wbudowanie mechanizmu API stwarza również ogromne pole do popisów dla wszystkich tych, którzy amatorsko zajmują się programowaniem. Zapewne już wkrótce w sieci zaroi się od tworzonych spontanicznie przez internautów, mini programów wzbogacających Tlen.

Wkrótce na oficjalnej stronie komunikatora pojawi specjalny katalog pluginów, w którym znajdą się zarówno "wtyczki" wykonane przez członków zespołu tworzącego komunikator jak i najlepsze produkcje programistów nie związanych z Tlen.pl.

W wersji instalacyjnej programu znajdziecie wbudowany plugin, stworzony w kooperacji z portalem Gazeta.pl, który powiadamia o nowych artykułach pojawiających się w tym portalu. Wiadomości można subskrybować w 20 kategoriach. Jeżeli w portalu pojawi nowy tekst w kategorii, która interesuje użytkownika komunikator wyświetli informacje o nowym artykule wraz z linkiem, który do niego zaprowadzi.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1852

Więcej informacji:

http://www.tlen.pl