Nowy Tomb Raider - więcej szczegółów!

Wiadomość o tym, ze Eidos planuje wydać kolejną cześć serii z piękną archeolog w roli głównej wzbudziła wśród fanów prawdziwą euforię. Do sprawy właśnie ustosunkował się polski przedstawiciel firmy - Cenega Poland.

Nowy Tomb Raider - więcej szczegółów!
Cenega oficjalnie potwierdziła, że Lara Croft Tomb Raider: Anniversary ma zostać wydane w 2007 roku. Platformami docelowymi będą PlayStation 2, PlayStation Portable i PC.

Lara Croft Tomb Raider: Anniversary będzie potężnie podrasowaną wersją pierwszej części gry. Autorzy zastosują w niej ulepszony silnik z ostatniego Tomb Raider: Legenda. Dzięki temu, znana wszystkim fanom serii wyprawa w poszukiwaniu starożytnego artefaktu Scion nabierze zupełnie nowych barw.

Tak komentują sprawę przedstawiciele Eidosu:

"W ciągu ostatnich kilku lat otrzymywaliśmy dosłownie tysiące próśb o stworzenie remake`u oryginalnego Tomb Raidera. Uczyniliśmy krok dalej - skorzystaliśmy z istniejącej fabuły i stworzyliśmy zupełnie nową wersję gry Tomb Raider: Anniversary.

Opowiadamy ponownie niesamowitą historię, korzystając z dzisiejszej technologii. Kluczowe momenty z oryginalnej gry wstawiliśmy w kontekst zupełnie nowej przygody z serii Tomb Raider, która zaspokoi oczekiwania zarówno fanów, jak i przyciągnie nowe rzesze graczy." - Kathryn Clements.

"Tomb Raider: Anniversary ma za zadanie uczcić panowanie Lary jako pierwszej damy gier wideo" - dodał Ian Livingstone, również przedstawiciel firmy.

O tym, czy Kathryn Clements i Ian Livingstone nie rzucają słów na wiatr przekonamy się po premierze gry. Czekamy z niecierpliwością...