Nowy Touch ID nie tylko w telefonie iPhone 6, ale też nowym tablecie iPad Air

Touch ID, czyli skaner linii papilarnych od Apple, trafi do kolejnej generacji tabletu iPad. Tym samym iPhone 6 nie będzie jedynym urządzeniem wyposażonym w czytnik odcisków palców w nowej ofercie firmy z Cupertino.

Smartfon iPhone 6, którego premiery spodziewamy się we wrześniu, ma być wyposażony w nową wersję czytnika Touch ID. Tak został nazwany zintegrowany z przyciskiem Home czytnikiem linii papilarnych służący do odblokowania urządzenia oraz potwierdzania zakupów w sklepie App Store.

Nowy iPhone 6 nie będzie jednak jedynym urządzeniem w ofercie firmy Tima Cooka, w którym zostanie zastosowany ten przycisk. Nowa wersja Touch ID ma trafić też do iPada Air drugiej generacji, co zdają się potwierdzać fotografie zamieszczone w witrynie pbhz.com. Widać na nim tablet Apple w nieco zmodyfikowanej obudowie, gdzie w miejscu przycisku Home znalazł się charakterystyczny przycisk. Na zdjęciu widać też nową obudowę głośnika.

Apple nie zaprezentowało co prawda jeszcze oficjalnie iPhone’a 6 i nowego tabletu, ale wrześniowa premiera smartfona jest praktycznie pewna. Z kolei iPad Air drugiej generacji, według wstępnych doniesień, ma trafić do sprzedaży jeszcze na jesieni tego roku. Możliwą datą premiery tego urządzenia jest październik.

Wraz z kolejnym iPadem Air pojawi zapewnie się też nowy iPad Mini z ekranem Retina. Tutaj też można spodziewać się zastosowania przez Apple skanera linii papilarnych Touch ID w nowej wersji. Nowe tablety mają ponadto być lepsze aparaty fotograficzne, niż w przypadku poprzedników oraz nowe procesory Apple A8.

źródło: pbhz.com