Nowy VLC Player 2.5.0 do iOS już dostępny w App Store

VLC Player do systemu mobilnego iOS doczekał się dzisiaj nowej wersji oznaczonej numerem 2.5.0. Aplikacja dodaje kilka nowych funkcji, ale nadal nie obsługuje podobnie jak wersja na inne platformy wszystkich kodeków.

Po niespodziewanym powrocie aplikacjihttp://www.pcworld.pl/news/400932/VLC.Player.wrocil.wreszcie.do.App.Store.ale.nie.wszyscy.moga.pobrac.odtwarzacz.html i kilku tygodniach betatestów twórcy odtwarzacz, czyli studio VideoLAN postanowiło udostępnić nową stabilną wersję aplikacji. VLC Player dostępny w App Store oznaczony numerem 2.5.0 zadebiutował dzisiaj rano polskiego czasu.

Nowy VLC Player 2.5.0 do iOS dostępny jest dla użytkowników iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch. Interfejs aplikacji został przystosowany do rozdzielczości najnowszych telefonów Apple w ofercie, czyli iPhone'a 6 i iPhone'a 6 Plus. Twórcy VLC Player w wersji 2.5.0 dodali obsługę nowej chmury, z której można pobierać pliki.

Od teraz z poziomu odtwarzacza można przeglądać nie tylko materiały zgromadzone na dysku sieciowym iCloud Drive i Box.com, ale także w OneDrive od Microsoftu. Oprócz tego w aplikacji pojawiło się kilka nowości, w tym equalizer i możliwość blokowania interfejsu podczas odtwarzania.

Odtwarzacz VLC do iOS doczekał się nowej wersji

Odtwarzacz VLC do iOS doczekał się nowej wersji

Niestety, twórcy VLC Player nie dodali w wersji 2.5.0 obsługi wszystkich kodeków dźwiękowych. W przypadku niektórych plików możliwe jest odtwarzanie wideo, ale ścieżki audio AC-3, E-AC-3 oraz MLP są wyciszone.

Nie wiadomo, czy kiedykolwiek VideoLAN przywróci pełne wsparcie kodeków w VLC Player, ale jest na to mała szansa. Najprawdopodobniej właśnie kwestie licencyjny kodeków były powodem, dla którego aplikacja zniknęła na kilka miesięcy ze sklepu z aplikacjami do iOS.

VLC Player 2.5.0 można pobrać ze sklepu App Store.