Nowy Virtual PC nie działa na G5

Departament do spraw Macintosha w korporacji Microsoft oficjalnie potwierdził, iż ostatnio wprowadzona na rynek wersja programu Virtual PC 6.1 nie jest kompatybilna z nowymi komputerami Apple’a – G5.

Użytkownicy komputerów G5 po zainstalowaniu oraz uruchomieniu Virtual PC 6.1, otrzymają informację, iż program nie obsługuje tego typu procesora. Zamieszczony tam jest także odnośnik do strony Mactopia, na której można znaleźć szersze informacje na ten temat. Aplikacja Virtual PC, pozwala na pracę w programach serii Microsoft Windows w sieciach opartych o tą platformę. Przyczyną niezgodności w kompatybilności jest brak specjalnych instrukcji, pozwalających na zwiększoną wydajność podczas emulowania procesora typu Pentium w procesorze G5, które występowały w jego wcześniejszych wersjach, czyli G4 oraz G3.

Przedstawiciele departamentu Microsoft zajmującego się Virtual PC, zapowiedzieli przebudowanie aplikacji w celu dostosowania jej do architektury G5. Stanie się to prawdopodobnie wraz z zaprezentowaniem następnej wersji programu. Data jej wprowadzenia na razie nie jest znana.