Nowy Windows ma problem z plikami

Microsoft ostrzegł użytkowników Windows Home Server, że system ten może w pewnych okolicznościach uszkodzić pliki. Problem dotyczy danych przechowywanych na komputerze z WHS i pojawia się, gdy użytkownik próbuje edytować je za pomocą jednego z kilku "konfliktowych" programów (na ich liście znalazły się głównie produkty... Microsoftu).

"Gdy użytkownik próbuje za pomocą pewnych programów edytować pliki przechowywane na komputerze z zainstalowanym Windows Home Server, to przy próbie zapisania owych plików w systemie backupu WHS mogą one zostać uszkodzone" - ostrzegają przedstawiciele firmy. Na liście programów, które mogą wywołać taki problem, znalazły się m.in. Windows Vista Photo Gallery, Windows Live Photo Gallery, OneNote 2003, OneNote 2007, Outlook 2007, Microsoft Money 2007 oraz SyncToy 2.0 Beta.

Koncern nie wyklucza też, że awaria może nastąpić również w przypadku korzystania z kilku innych aplikacji - do firmy dotarły doniesienia o problemach występujących podczas uruchamiania kilku klientów BitTorrenta, a także programów Intuit Quicken oraz QuickBooks.

Microsoft na razie nie ma gotowego rozwiązania - firma zapewnia jednak, że wkrótce udostępni odpowiednie uaktualnienie. Na razie użytkownikom zaleca się, by nie edytowali plików przechowywanych na dysku komputera z WHS za pomocą wymienionych powyżej aplikacji. Z informacji przedstawionych przez koncern wynika, że problem spowodowany jest przez wadliwe działanie funkcji współdzielenia folderów w WHS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: