Nowy Windows przypadkowo wyciekł do sieci

Ktoś w ekipie Microsoftu popełnił duży błąd i przez kilkadziesiąt minut nowe wydanie Windowsa było możliwe do pobrania. Dzięki temu wiadomo, ile zajmują nowe edycje systemu.

Strona, z której można było pobrać zapowiadany przez firmę na 30 września Windows Technical Preview, została szybko wypatrzona i usunięta, jednak niektórzy zdołali pobrać system - póki co nie ma jeszcze żadnych jego opisów, ale wiadomo już, że plik instalacyjny wersji 32-bitowej zajmuje 3 GB, a wydanie dla systemu 64-bit o 1 GB więcej. Poniższy zrzut ekranu pokazuje stronę z możliwością pobrania nowego Windowsa. Co ciekawe, nikt nie jest pewien, jak będzie się on nazywać.

Nowy Windows przypadkowo wyciekł do sieci

Jak do tej pory mówiło się o systemie o nazwie roboczej "Threshold" lub po prostu "Windows 9". Najnowsze przecieki z Microsoftu mówią jednak, że być może firma nie będzie dawać żadnych nowych nazw, a system zwać się będzie... "Windows". I nic więcej. Jednak o tym wszystkim dowiemy się już we wtorek, 30 września, kiedy to nowe dziecko Microsoftu zostanie publicznie i oficjalnie zaprezentowane światu.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań