Nowy Xbox i PlayStation 4 - kiedy?

Sony i Microsoft nie planują wydania nowych konsol do gier przed 2014 r. Producenci wspierają obecnie swoje produkty PlayStation 3 i Xbox 360, na których można jeszcze nieźle zarobić.

"Kotaku" dowiedziało się, że kolejna wersja Playstation może trafić do sprzedaży dopiero za trzy lata. Anonimowi informatorzy serwisu donoszą, że jak na razie - zarówno Sony, jak i Microsoft - chcą jak najwięcej zyskać na obecnej generacji urządzeń.

Nowości w konsoli Xbox planowane są na 2013 r., ale prawdopodobnie będzie to tylko aktualizacja Kinecta dla urządzenia Xbox 360. Plany te mogą ulec zmianie, jeśli Nintendo zaprezentuje ciekawą konsolę w przyszłym roku.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [23.09.2021]

Przy produkcji kolejnych urządzeń obie firmy będą bardziej ostrożne niż w 2006 r. Przypuszcza się, że PS3 i Xbox 360 były sprzedawane ze stratą, gdy po raz pierwszy trafiały na półki. Przykład Nintendo udowodnił, że nie zawsze konieczny jest najdroższy i bardzo zaawansowany sprzęt.

Microsoft twierdzi, że Xbox 360 ma jeszcze wiele możliwości do wykorzystania przez programistów. Z drugiej strony, to PlayStation 3 zyskuje rynek w USA i w Europie, więc trudno przewidzieć komu bardziej zależy na wydaniu nowej konsoli.

Już w czerwcu 2011 r., na targach E3, Nintendo zaprezentuje "następcę Wii", który do sprzedaży powinien trafić pod koniec 2012 r. Według pierwszych doniesień nowa konsola ma być znacznie mocniejsza niż PlayStation 3.