Nowy Xbox może nam zaoferować rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę

Poznaliśmy kolejne szczegóły, na temat możliwości konsoli Xbox Scarlett.

Wciąż nie wiemy wszystkiego na temat nowej generacji konsol. Zarówno Sony, jak i Microsoft obiecują nam niesamowite wrażenia i płynność rozgrywki. Japoński producent podzielił się z nami ostatnio bardziej szczegółowymi informacjami, na temat PlayStation 5, a teraz przyszła pora na Microsoft.

Aaron Greenberg - szef marketingu gier Microsoftu, w wywiadzie dla Xbox: The Official Magazine zdradził, że nowa generacja konsoli Xbox zostanie wyposażona w CPU, które zaoferuje deweloperom znacznie większe możliwości podczas projektowania gier. Przede wszystkim, nowy procesor ma pozwolić na wyświetlanie obrazu nawet w 120 klatkach na sekundę. Xbox Scarlett (tymczasowa nazwa nowego Xboxa) będzie również w stanie bezproblemowo obsłużyć rozdzielczość 4K.

Zdaniem Greenberga, nowy Xbox zaoferuje nam nieporównywalnie większe możliwości, niż najmocniejsze obecnie konsole.

Myślę, że w nowej generacji zobaczycie duże ulepszenie procesora, ponieważ naprawdę chcemy się upewnić, że nie będziecie musieli iść na kompromisy w sprawie liczby klatek na sekundę. Tak, możemy zrobić 4K, ale możemy również zrobić 120 klatek na sekundę. Myślę więc, że tego rodzaju możliwości będą czymś, czego ludzie nie widzą dzisiaj.

Xbox Scarlett wciąż kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Wydaje się, że ostatnio to Sony jest bardziej wylewne na temat nowej generacji konsol. Możemy się jednak spodziewać, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach, regularnie otrzymywać będziemy kolejne informacje, na temat nowej konsoli Microsoftu. Zarówno PlayStation 5, jak i nowy Xbox mają zadebiutować w przyszłym roku.

źródło: wccftech.com/xboxtheofficialmagazine